
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 13 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 4.5 V |
| Output Current | 4 A |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Max Output Current | 4 A |
| Number of Channels | 2 |
| Propagation Delay | 68 ns |
| Max Input Voltage | 5.5 V |
| Number of Outputs | 2 |
| Fall Time | 12 ns |
| Rise Time | 12 ns |
| Min Output Voltage | 4.5 V |
| Number of Drivers | 2 |
| Max Output Voltage | 18 V |
| Schedule B | 8543709655 |
| Configuration | HighSide, LowSide |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
